Презентовано перші результати роботи системи зважування в русі (WIM)

1_3.jpg (900×600)

Цифровізація управлінських процесів – основна передумова створення сервісної держави. Тому сьогодні для формування ефективної управлінської політики питанням надзвичайної ваги є запровадження інтелектуальних систем збору та обробки інформації, переведення в онлайн площину не тільки адміністративних послуг, а й заходів зі здійснення державного контролю.

Сьогодні Укравтодор презентував перші результати роботи інтелектуальної системи збирання інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними шляхами, системи зважування в русі WIM.

Перший пілотний проєкт, який був запущений наприкінці вересня 2019 року,  передбачав запуск 6 майданчиків зважування в русі на ключових в’їздах до Києва. Це – результат успішної співпраці Укравтодору із Міжнародним банком реконструкції та розвитку (вартість проєкту – майже шість з половиною мільйонів доларів США та понад мільйон вісімсот гривень).

Після проходження етапу конфігурування та збирання первинних даних була зібрана статистика за період з 1 по 30 листопада. Результати свідчать про численні грубі порушення норм навантаження, які завдаються дорожньому покриттю.

За один місяць такого цілодобового спостереження «нон-стоп» тільки на майданчику WIM-2 на трасі Київ-Чоп зафіксовано понад двісті фактів порушення габаритно-вагових обмежень. У ста з цих випадків транспортні засоби рухалися із перевантаженням, що становило понад 150% від допустимої норми. А це – руйнівний вплив на дорожнє покриття, щонайменше, в 100 разів.

Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Олександр Погорілий у своєму виступі зазначив: «Ми отримали хороший інструмент для аналізу ситуації з перевантаженнями на автошляхах, який унеможливлює вплив людського фактору на прийняті рішення, щодо притягнення до відповідальності порушників габаритно-вагового контролю. Після доопрацювання нормативно-правових аспектів та завершення сертифікації пілотного обладнання, це буде дієвим засобом для вибудовування ефективної системи убезпечення автошляхів від руйнування перевантаженим великогабаритним транспортом».

У підсумку заходу пан Олександр Кубраков анонсував план консолідованих дій Укравтодору та Укртрансбезпеки щодо системного вирішення проблеми руху перевантажених транспортних засобів дорогами України та закликав відповідальний бізнес підтримати ініціативи уряду і відмовитися від небезпечних та незаконних перевезень, які шкодять дорогам і громадянам України.


Переглянути всі новини