Щодо оформлення та видачі дозволів у І кварталі 2020 року

Укртрансбезпека під час оформлення і видачі дозволів на міжнародні вантажні перевезення (далі – дозволи) у пунктах видачі дозволів (далі – ПВД) керується Порядком оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 20.08.2004 № 757, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2004 за № 1075/9674 (далі – Порядок).

Додатком 2 Порядку визначено обмеження щодо дозволів, які мають обмежені річні квоти.

Водночас, на сьогоднішній день діють додаткові обмеження тимчасового характеру, введенні за рішенням Комісії з розгляду питань, пов’язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав (далі – Комісія). Із протоколами Комісії, які затверджені наказами Мінінфраструктури, можна ознайомитись на офіційному вебсайті Мінінфраструктури у розділі «Нормативно-правові документи» рубрики «Діяльність». Також, у вільному доступі інформація про персональний склад такої Комісії.

Враховуючи зазначене, на початку поточного тижня до 14 ПВД Укртрансбезпеки в черговий раз направлено частину бланків дозволів всіх країн, які готові до видачі по мірі здійснення їх доставки.

Разом з тим, відповідно до рішень Комісії, зафіксованих в останньому Протоколі № 34, дозволи дефіцитних країн: Австрія, Італія, Румунія, Туреччина (порожній),  Угорщина (без оплати податку), Фінляндія (в/з третіх країн) та Польща, – будуть доступні до видачі у розмірі 1/12 від річної квоти з 01.02.2020.

Також, звертаємо увагу, що у віддалених від м. Києва ПВД видача дозволів Польщі може розпочатись з 03.02.2020, ураховуючи терміни доставки бланків дозволів, через повторне формування пакетів відправки бланків дозволів у центральному апараті Укртрансбезпеки. Зазначена ситуація склалась у зв’язку з невідповідністю кількості бланків дозволів, у розрізі їх видів, переданих польською стороною, кількості дозволів, зазначених у Протоколі засідання українсько-польської Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, що відбулась у м. Варшава 25.10.2019. Зазначене питання було порушено Укратрансбезпекою перед Департаментом стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Мінінфраструктури.

Нагадуємо, що 60% дозволів доступні до оформлення при використанні електронного сервісу оформлення бланків дозволів через Транспортний портал електронних послуг, у рамках реалізації відповідного пілотного проєкту.

Введення в Єдину інформаційні систему Укртрансбезпеки бланків дозволів дефіцитних країн буде реалізовано в перші години доби 01.02.2020 для цілодобових ПВД (Львів і Ковель) та зранку 01.02.2020 для всіх інших ПВД.

Із кількістю надісланих бланків дозволів у розрізі країн, видів дозволів і ПВД можна ознайомитись за посиланням.

Також, Укратрансбезпекою щоденно оновлюється інформація про видані дозволи квоти 2020 року.

Додатково, звертаємо увагу міжнародних автомобільних перевізників, що для оформлення дозволів через електронний сервіс необхідно мати актуальну базу транспортних засобів у ліцензійній справі. За потреби внесення змін необхідно подати відповідне повідомлення. Якщо в Електронному кабінеті перевізника у ліцензіата відсутня інформація про його ліцензію, рекомендуємо невідкладно подати повідомлення про зміну даних у паперовому вигляді до територіального органу Укртрансбезпеки за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.


Переглянути всі новини