Укртрансбезпека переймає досвід європейських колег

 

  У Києві продовжила роботу експертна місія у рамках інструменту TAIEX з питань розслідування аварій та подій на автомобільному транспорті, організована у співробітництві з Державною службою України з безпеки на транспорті.

 Відкриваючи другу серію експертної місії, Голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк представив пана Еґідіюса Скроденіса, викладача Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса, котрий буде проводити навчання протягом трьох днів. У 2015-2017 роках пан Скроденіс очолював Адміністрацію дорожнього руху Литовської Республіки  при Міністерстві транспорту та зв'язку Литовської Республіки.
 

 
   У вітальному слові Михайло Ноняк, зокрема, зазначив, що міжнародне співтовариство приділяє значну увагу реалізації програм з безпеки дорожнього руху, спрямованих на зменшення кількості травмованих та загиблих внаслідок ДТП. Зокрема, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла 2 березня 2010 року резолюцію № 64/255 «Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі», співавторами якої стали 69 країн-членів та до реалізації якої долучилась також Україна. Резолюцією проголошено 2011-2020 роки Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху.

   «Саме тому, Укртрансбезпека виступила з ініціативою проведення серії таких навчань. Бо на шляху до Європейського Союзу необхідно не лише привести у відповідність законодавство, але й якісно змінити підходи до його впровадження в практику. На цьому шляху ми повинні переймати досвід наших європейських колег, – наголосив очільник Укртрансбезпеки. – Переконаний, що навіть за такий короткий час, який відведений для цієї місії, ви зможете почерпнути багато корисного. Практика показала, що проведення технічних розслідувань потребує постійного вдосконалення та підвищення кваліфікації працівників, які залучені до проведення технічних розслідувань. Також потребує вдосконалення розробка та впровадження профілактичних заходів для забезпечення безпеки руху та запобігання ДТП у майбутньому. Тож слухайте, ставте питання. Бажаю вам плідної роботи та конструктивного діалогу.»

   Дана сесія буде зосереджена на розслідуванні аварій та подій на автомобільному транспорті, її метою буде обмін досвідом з використання практичних та технічних вимог у відповідності до законодавства, та у наданні подальших консультацій посадовим особам Державної служби України з безпеки на транспорті щодо методології розслідування та запобіжних заходів з підвищення безпеки дорожнього руху, що в кінцевому результаті має привести до зменшення травматизму та смертності на автошляхах України.


Переглянути всі новини