Укртрансбезпека забезпечить відповідальний та єдиний для всіх підхід до контролю

Водії вантажівок зобов’язані дотримуватись встановлених законодавством габаритно-вагових параметрів транспортних засобів, при цьому Укртрансбезпека забезпечить відповідальний та єдиний для всіх підхід до контролю! – Олександр Погорілий

30.04.2020 на автодорозі Н-03 сполученням Хмельницький–Старокостянтинів поблизу с. Пашківці Хмельницького району водій вантажного автомобіля марки MAN, завантажений піском, пропонував неправомірну вигоду головному спеціалісту відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті у Хмельницькій області Габрикевичу Назару та інспектору сектору превентивної комунікації відділу превенції Хмельницького ВП ГУНП у Хмельницькій області ст. лейтенанту поліції Огородніку Роману у розмірі 1000 грн. задля уникнення відповідальності за те, що не зупинився для проведення вагового контролю. Після виклику співробітниками Укртрансбезпеки та поліції слідчо-оперативної групи по зазначеному факту зареєстровано в ЄО за № 2363.
 

Габрикевич Назар

04.05.2020 у Волинській області на 370 км та 382 км автомобільної дороги М-07 «Київ-Ковель-Ягодин» проводилась рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів. Під час перевірки посадовим особам Управління Укртрансбезпеки у Волинській області, спільно з працівниками поліції та ДП «Волинський облавтодор», водій  транспортного засобу марки MAN, з метою отримання можливості продовження руху без проведення вагового контролю, запропонував неправомірну вигоду працівникам Управління Укртрансбезпеки у Волинській області - головним спеціалістам відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Лущинському Максиму та Мельнику Віталію у розмірі 1000 грн. Кошти водій вклав до файлу з документами на перевезення. Водій був попереджений про кримінальну відповідальність за фактом пропозиції, обіцянки або надання неправомірної вигоди службовій особі.

Мельник Віталій
 

Лущинськкий Максим

Лущинський Максим

Водночас, за результатами документального габаритно-вагового контролю, було встановлено, що транспортний засіб здійснював перевезення вантажу загальною масою у 50,66 тонн. Перевізнику нараховано плату за проїзд у розмірі 200,4 Євро та складеного акт проведення перевірки, в якому зафіксовані порушення здійснення правил перевезень вантажу з порушенням вагових норм понад 20% без відповідного дозволу. Санкція за таке порушення відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачає накладення штрафу на перевізника у розмірі 34 тис. грн. Транспортний засіб був скерований для проведення точного вагового контролю, за результатами якого встановлено, що загальна маса транспортного засобу становила 48,25 тонн при нормі 40 тонн, маса одиночної осі становила 14 тонн при нормі 11 тонн, а навантаження на строєну вісь напівпричепа склало 27,65 тон при нормі 22 тони, у результаті чого  перевізнику нараховано плату за проїзд великовагового транспортного засобу без відповідного дозволу у розмірі 1913,82 Євро. 

Зареєстровано кримінальне провадження від 05.05.2020 за №12020030160000148, яке перебуває у провадженні слідчого відділення Маневицького відділу поліції за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.