УВАГА! Про неможливість отримання дозволів без подання повідомлення про зміну даних

Завдяки запровадженню сервісу електронного бронювання дозволів на міжнародні вантажні перевезення через Транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua було встановлено невідповідність інформації щодо транспортних засобів провадження господарської діяльності (транспортних засобів) ліцензіатів.

Нагадуємо, що 18 грудня 2019 року набрав чинності Закон України від 02.10.2019 № 139-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності», яким внесено зміни до процедури отримання ліцензій та передбачено штрафні санкції за порушення у сфері ліцензування.

Водночас, відповідно до пункту 28 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1001, використання транспортного засобу одночасно декількома ліцензіатами заборонено.

Враховуючи зазначене, з метою здійснення контролю за додержанням вимог законодавства та актуалізації інформації щодо ліцензіатів та їх транспортних засобів, Укртрансбезпекою постійно проводиться зняття транспортних засобів, що є засобами провадження господарської діяльності, якщо дія тимчасового реєстраційного талону чи свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (для участі у міжнародному русі) закінчилась.

Крім того, якщо в відомостях ліцензійної справи кількох ліцензіатів системою виявлено зазначення однакового VIN-коду чи реєстраційного номеру (номерного знаку) транспортного засобу, то система залишає транспортний засіб за тим ліцензіатом, в якого документи, що підтверджують право користування ним, актуальні (мають останню дату видачі). У такому випадку транспортний засіб з іншого ліцензіата знімається.

Для зменшення ризиків потрапляння під штрафні санкції та для можливості отримання дозволів на міжнародні вантажні перевезення, незалежно від способу їх замовлення – усно на пункті видачі дозволів Укртрансбезпеки чи шляхом електронного бронювання – рекомендуємо українським автомобільним перевізникам самостійно перевірити актуальність інформації щодо транспортних засобів, зазначених у їх ліцензійних справах, та за потреби подати повідомлення про зміну даних.

Для зручного та швидкого подання повідомлення про зміну даних перевізникові потрібно у розділі «Послуги» системи «Електронний кабінет перевізника» (далі – ЕКП) обрати послугу «Повідомлення про зміну даних» та заповнити всі необхідні запропоновані форми. Водночас, при внесенні інформації про новий транспортний засіб потрібно надати скановану копію документу, що підтверджує право користування ним. Вхід до ЕКП здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Щоб отримати підтвердження про внесення поданих змін автомобільному перевізнику необхідно перевірити статус розгляду повідомлення, що відображається в його ЕКП у розділі «Заяви/повідомлення». При цьому необхідно враховувати, що орієнтовний розгляд таких повідомлень Укртрансбезпекою – 10 робочих днів.

У разі невідповідності в ліцензійних справах відомостей щодо транспортних засобів, у тому числі закінчення терміну дії документів, що були подані автомобільними перевізниками для підтвердження права користування ними, Єдина інформаційна система Укртрансбезпеки автоматично блокує можливість оформлення та видачі дозволів незалежно від форми звернення.

Звертаємо Вашу увагу, що за результатами аналізу звернень стосовно роботи сервісу електронного бронювання, які надходили протягом тижня, встановлено, більшість питань пов'язані з неможливістю вибору транспортного засобу для бронювання дозволу на здійснення ним поїздки.

Відтак просимо автомобільних перевізників першочергово самостійно перевіряти відповідність відомостей про транспортні засоби в їх ліцензійних справах через ЕКП та звертатись за наданням консультацій на  електронну адресу [email protected] лише після такої перевірки своїх транспортних засобів. При цьому до електронного листа необхідно додати зафіксовані зображення екрану (скрін), де відображено помилку чи проблему, яка унеможливлює здійснення бронювання дозволу, та відображено статус у ліцензійній справі транспортного засобу, щодо якого виникла технічна проблема бронювання дозволу. 

Наразі готуються відповіді на найбільш часті питання щодо видачі дозволів, які буде оприлюднено на сайті Укртрансбезпеки.


Переглянути всі новини