Звіт про проведення комплексу профілактичних заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима-2019»

 

У період з 11 листопада по 11 грудня 2019 року Укртрансбезпека та її територіальні органи спільно з територіальними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, обласних, районних, міських державних адміністрацій, громадськими організаціями, страховими компаніями, представниками засобів масової інформації взяли участь у проведенні комплексу профілактичних заходів «Перевізник зима – 2019».

Метою проведення профілактичного заходу є забезпечення безпеки перевезень пасажирів, небезпечних вантажів і багажу, попередження аварійності на автомобільному транспорті загального користування в зимовий період.

Результат: проведено 80 нарад з метою роз’яснення автомобільним перевізникам та підприємствам, установам і організаціям автомобільного транспорту, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів, щодо виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт у частині безпеки перевезень. Особливу увагу звернули на підготовку водіїв та транспортних засобів до роботи в зимовий період. В ході нарад перевізників ознайомили із результатами проведеного аналізу обставин та причин скоєння ДТП із акцентом на необхідності виконання заходів профілактики для попередження виникнення ДТП у майбутньому.

 

 

Під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) особлива увага приділялася:

- обов’язковому проведенню перед- та післярейсових медичних оглядів водіїв, перед- та післярейсових технічних оглядів транспортних засобів;

- обов’язковому зберіганню транспортних засобів у спеціально пристосованих для цього місцях;

- важливості проведення відповідних інструктажів з водіями транспортних засобів щодо необхідності використання ланцюгів проти ковзання під час експлуатації транспортних засобів у складних погодних умовах;

- необхідності додержання перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт у частині оформлення дозвільних документів; дотримання вимог Положення про робочий час та час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 за № 811/18106, та інших нормативно-правових актів;

- важливості дотримання вимог щодо технічного стану транспортних засобів, особливо тих, що експлуатуються у гірській місцевості, в частині використання зимових шин, справності запасних виходів, відповідності зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортних засобів встановленим вимогам, їх готовності до роботи в зимовий період. 

Під час проведення зазначеного заходу посадовими особами Управлінь Укртрансбезпеки в областях перевірено 49938 транспортних засобів; складено 7989 актів, з яких 2298 актів на перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів та 5625 актів на перевізників, що здійснюють перевезення вантажів; 259 протоколів про адміністративні правопорушення; винесено 7577 постанов про застосування адміністративно-господарських штрафів на загальну суму 18,9 мільйонів гривень та 2088 приписів щодо усунення виявлених порушень. В результаті, до Державного бюджету України перераховано понад 6,6 мільйонів гривень.

Крім того, у засобах масової інформації розміщено 144 інформаційні матеріали про хід і результати проведення зазначеного заходу.

Додатково зазначаємо, що питання безпеки знаходиться на постійному контролі Укртрансбезпеки.

 
     
 
 
     
 

Проведення заходів державного нагляду (контролю) та нарад з автомобільними
перевізниками працівниками Укртрансбезпеки під час профілактичного заходу
«Перевізник зима-2019»


Переглянути всі новини